to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egipt – SHARM – The Best Of z Polakami 11-18.08.2015

1Zapraszamy na kolejny aktywny wyjazd letni. Najbardziej znany wrak Egiptu Thistlegorm podczas dwudniowego wypłynięcia; rzadko odwiedzane odległe rafy Ras Mohammed i nocleg na pustyni, do tego Dahab i słynny Blue Hole – czyli to co dla nurków najbardziej nęcące i najpiękniejsze!

Termin: 11-18.08.2015
Cena od: 1120 EUR + 1500 PLN

Dzień 1 – 11 sierpień
Wylot z Warszawy lub Katowic do Sharm El Sheikh. Transfer na łódź, kolacja powitalna i nocleg na łodzi.

Dzień 2 – 12 sierpień
Śniadanie. Dwa nurkowania w tym Check Dive. Lunch. Nurkowanie popołudniowe. Wieczorne przepłynięcie na wrak Thistlegorm. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 3 – 13 sierpień
Śniadanie i dwa poranne nurkowania na wraku, lunch na łodzi. Nurkowanie popołudniowe. Powrót do Sharmu, transfer lądem do Parku Ras Mohammed. Ognisko, kolacja, shisza, beduińska herbata. Nocleg w obozie beduińskim na pustyni.

Dzień 4 – 14 sierpień
Poranne nurkowanie z brzegu, śniadanie. Popołudniowe nurkowanie, lunch, nocne nurkowanie i powtórka z dnia poprzedniego: kolacja, ognisko, shisza, herbatka beduińska… niekoniecznie w tej kolejności ;) Nocleg w namiotach beduińskich.

Dzień 5 – 15 sierpień
Nurkowanie o świcie, śniadanie, wycieczka lądowa. Transfer do Dahab, nocleg z kolacją w hotelu położonym obok jednego z najlepszych miejsc nurkowych tego rejonu – Canyon’u

Dzień 6 – 16 sierpień
Poranne nurkowanie w Canyonie, śniadanie, nurkowanie w Blue Hole. Czas wolny na zakupy. Transfer do Sharm, nocleg z kolacją w hotelu.

Dzień 7 – 17 sierpień
Śniadanie, czas wolny, możliwość realizacji wycieczek fakultatywnych. Kolacja pożegnalna i dla chętnych wieczorny wypad do Nama Bay i Hard Rock Cafe / Paszy.

Dzień 8 – 18 sierpień
Śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

* Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i godziny przelotów

Termin: 11-18.08.2015
Cena od: 1120 EUR + 1500 PLN

W cenie:
• przelot samolotem charterowym do Sharm (z Katowic lub z Warszawy) i z powrotem;
• zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem: 2 noce w hotelu w Sharm z pełnym wyżywieniem (śniadanie, lunch, kolacja), 1 noc w hotelu w Dahab ze śniadaniem i kolacją, 2 noce na łodzi z pełnym wyżywieniem, 2 noce w namiotach beduińskich z pełnym wyżywieniem (wszystkie ww –dwuosobowe);
• pakiet nurkowy zgodnie z programem: 12 nurkowań, transfery na miejsca nurkowe, butle 12l z powietrzem, balast;
• ubezpieczenie KL, NNW, obejmujące nurkowanie;
• opieka polskiej kadry instruktorskiej;
• transfery zgodnie z programem;
• wycieczki zgodnie z programem wraz z biletami wstępu i wymaganymi pozwoleniami.

Cena nie zawiera:
• Wizy: 25 usd,
• Napiwków,
• Napoi do posiłków,
• Wypożyczenia sprzętu nurkowego (osoby zainteresowane prosimy o kontakt)

Stały klient: 25 euro
Rodzinna: 2 osoby: 20 euro / osoba, 3 osoby: 30 euro / osoba, 4 osoby: 40 euro / osoba…
Non diver: 150 euro

Miejsca nurkowe

SS Thistlegorm
Brytyjski statek handlowy zbudowany w 1940 roku. Miał 126 m długości i 17,5 m szerokości. Wrak spoczywa na dnie Morza Czerwonego na terenie Shaab Ali w Zatoce Sueskiej na wodach egipskich pomiędzy Sharm el Sheikh a At-Tur na Półwyspie Synaj.

W czasie II wojny światowej został wcielony do marynarki wojennej. W październiku 1941 r. opłynął Afrykę i wpłynął na Morze Czerwone. Załadowany zapasami przeznaczonymi dla Piątej Armii Brytyjskiej stacjonującej w Aleksandrii w Północnej Afryce. Thistlegorm zakotwiczył na morzu przed wpłynięciem do Kanału Sueskiego. Rzucił kotwicę przy głębokości ok. 30 m w okolicy rafy koralowej Shaab Ali, 5 mil od brzegu Półwyspu Synaj. Rankiem 6 października zaatakowały go dwa niemieckie bombowce lecące z bazy na Krecie. Cztery bomby uderzyły w skład amunicji, rozsadzając pokład. Statek stanął w pionie i poszedł na dno. Wrak został odkryty przez Jacques-Yves Cousteau w latach 50. XXw. Jednak dopiero na początku lat 90. XX w. został ponownie „odkryty”, tym razem dla nurkowania rekreacyjnego. Od tego czasu stał się kultowym miejscem dla nurków z całego świata, jako jednym z najlepszych wraków do nurkowania.

Statek pozostawia w pełni dostępną ładownię wraz z ładunkiem (ciężarówki, motocykle, skrzydła samolotów, silniki, pociągi, amunicja, pojazdy opancerzone, inne uzbrojenie, transportery, motorowery BSA, jeepy, tracki, stosy karabinów, sprzęt radiowy, amunicja, zapas obuwia Wellington).

Shark Reef
To jedno z najsłynniejszych miejsc nurkowych w Morzu Czerwonym. Decyduje o tym różnorodność środowiska morskiego i przede wszystkim bogactwo fauny pelagicznej i rafowej. Aby podziwiać splendor tego miejsca należy odwiedzić je latem. Podziwianie ławic ryb – jackfish (karanksy), barracuda (barakudy) i innych polecane jest nurkom z doświadczeniem ze względu na działające tu silne prądy.

Istnieje wiele tras i rodzajów nurkowania w tym punkcie, ale wszystkie powinny być wykonywane dryftowo. Zależy to od różnych czynników: pogodowego, prędkości wiatru i prądu. Najpowszechniejszy sposób pozwoli odwiedzić nie tylko Shark Reef ale także dwa pozostałe, pobliskie miejsca: Anemone City i Yolanda Reef. Wszystko za jednym podejściem.

Shark Observatory – Ras Mohammed
Nazwa ta dotyczy zarówno balkonu obserwacyjnego, jak i punktu nurkowego przy tym przylądku. Jest to zapierające dech w piersiach nurkowanie przy ścianie, zwanej ścianą Mohammeda: płynąc w dół, można oglądać ogrom ryb pelagicznych, dużych drapieżników (może nawet uda się dostrzec Whale sharks (rekiny wielorybie) – które odwiedzają te tereny okazjonalnie).

Dziś, liczni nurkowie nadal nurkują w okolicach Obserwatorium Rekinów (na przylądku), ale o wiele bardziej ekscytującym do nurkowania miejscem, jest miejsce znajdujące się niewiele dalej od drugiego balkonu. Po zejściu na 15m, mając ścianę (bogatą w Alcyonarians gullies) po lewej stronie, mijać będziemy jaskinie i zapadliska tętniące życiem.

Jackfish Alley – Ras Mohammed
Nazwa tego miejsca ma związek z dużą ilością zamieszkujących je Jackfish (karanksy) i innych drapieżników. „Aleja” ta – to długa, piaszczysta „droga” oddzielająca krawędź rafy od równoległej rafy (która to właśnie jest domem dla Jackfish). Jackfish Alley, znana także jako Fisherman’s Bank, leży na południe od Ras Za’atar. Konieczne jest tu wykonanie nurkowania dryftowego.

Po zejściu na 5 m. natychmiast dostrzec można duże wejście do jaskini, idącej w głąb rafy na 40m (wypływa się z niej na głębokości 9m). Kierując się na południowy zachód, dotrzeć można do dużej ściany koralowców poza którą, na głębokości 14m, ujrzymy kolejną jaskinię biegnącą w górę do głębokości 6m, z dużym szerokim ujściem. Troszkę dalej na południe znajduje się piaszczysta zatoka, którą trzeba przekroczyć płynąc w kierunku południowo wschodnim, aby zobaczyć (na 11m) kolejne formacje korali czy tętniące życiem gromady Glassfish. Obierając kierunek na południowy zachód, na 18-20m wpłyniemy na piaszczystą aleję. Whitetip reef sharks (białe rekiny rafowe) i Manta rays, jak również Jackfish (karanksy), Triggerfish (rogatnice) oraz Bluespotted stringrays (płaszczki) to stali bywalcy tego miejsca.

Canyon
Słynny kanion, ok. 80m. od brzegu, zaczynający się na głębokości 15m. małym sklepieniem pełnym glass fish. Jego ściany dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia. Kanion kończy się małym oknem na głębokości 52m.

Blue Hole
Słynna stumetrowa przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymią bramą na głębokości poniżej 53 m.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl