to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egipt – Dahab nurkowanie z Polakami 07-14.04.2015

4-150x150Dahab przyciąga nurków z całego świata, nęcąc przepięknymi rafami, dostępnymi z brzegu. Słynne Canyon, Bells, Blue Hole to tylko niektóre z nich. Sama miejscowość natomiast nie została jeszcze skomercjalizowana, jak wielkie kurorty – Hurghada czy Sharm el Sheikh. Czuć tu nadal hippisowskiego ducha, szczególnie w knajpkach nad brzegiem morza, w których sączy się zimne napoje leżąc na poduszkach, materacach i dywanach.

Termin: 07-14.04.2015
Cena za osobę dorosłą od 1550 PLN

planet-oasis-new-view3-800Zakwaterowanie w Hotel Planet Oasis 2*+ BB
Hotel położony jest bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers znajduje się przy hotelu. W hotelu są do wyboru pokoje różnego standardu:

Pokoje DELUXE
luksusowe pokoje z widokiem na morze w nowej części hotelu. Stylowe umeblowanie i klimatyzacja. Do dyspozycji lodówka, sejf. Przed pokojami na parterze przestronne tarasy z widokiem na ogród, basen i morze.

Pokoje SUPERIOR PLUS
pokoje z widokiem na morze w nowej części hotelu. Stylowe umeblowanie i klimatyzacja. Do dyspozycji lodówka, sejf. Przed pokojami tarasy z widokiem na ogród, basen i morze. W tylnej części pokoi wyjście do prywatnych ogródków otoczonych murkiem, ze stolikiem, krzesłami i prysznicem.

Pokoje STANDARD PLUS
pokoje na parterze w starszej części hotelu. Posiadają klimatyzację, lodówkę, sejf oraz gustowne umeblowanie. Łazienki zostały kompletnie odnowione: nowa instalacja wodna, nowe kafelki, prysznic zamiast wanny. Dodatkowo zainstalowano termostatyczne mieszalniki, uniemożliwiające dopływ wrzącej wody do kranu czy prysznica. Przed pokojami nowe przestronne tarasy z widokiem na ogród i morze.

Pokoje STANDARD
identyczne pokoje na piętrze, również z odnowionymi łazienkami. Pokoje posiadają klimatyzację, lodówkę, sejf oraz gustowne umeblowanie. Pokoje na piętrze ze wspólną antresolą, z bocznym widokiem na morze.

Pokoje B
kilka dwu- i trzyosobowych pokoi z wyremontowanymi łazienkami. Okna na korytarz zostały zamurowane, a w zamian za to wstawiono balkonowe drzwi prowadzące na mały prywatny tarasik. Pokoje są wyposażone w klimatyzację, lodówkę, sejf oraz podobne umeblowanie, jak reszta pokoi. Nowe łazienki z prysznicem (chłodna i gorąca woda z termostatycznym mieszalnikiem).

Pokoje C
kilka tanich klimatyzowanych pokoi, bez widoku na morze. Okna wychodzą na przestronny korytarz. Pokoje są wyposażone w klimatyzację, lodówkę i sejf. Łazienki posiadają wannę i prysznic, dotychczas nie są odnowione.

Pokoje D
kilka tanich pokoi bez klimatyzacji oraz bez widoku na morze. Okna wychodzą na przestronny korytarz. Pokoje posiadają wiatrak, lodówkę i umeblowanie jak w innych pokojach. Łazienki posiadają wannę i prysznic, dotychczas nie odnowione.

Wyżywienie
bogate śniadania w formie bufetu; różne sery i wędliny, masło, warzywa, jajka na kilka sposobów, biały i ciemny chleb, tosty, popularne naleśniki (z dżemem, miodem, czekoladą lub chałwą), mleko i jogurty, cornflakes, płatki owsiane, owoce. Do tego kawa, różne herbaty i soki.
Kolacje (obiadokolacje) w wybranych plażowych restauracjach wg menu, po przyzwoitych cenach.

Wyposażenie
basen ze słodką wodą oraz leżakami i parasolami, bar, baza nurkowa Planet Divers, centrum fitness Planet Gym, plażowa restauracja Planet Café.

Plaża
przed hotelem znajduje się piaszczysta plaża z hotelowymi leżakami i parasolami. Na lewo, w odległości ok. 50 m, zaczyna się rafa domowa znana jako Lighthouse, odpowiednia do snorklowania oraz nurkowania.

Internet
goście hotelowi mają bezpłatny dostęp do internetu WiFi.

UWAGA: dla grupy zostały zarezerwowane pokoje typu Standard Plus i Standard.

Termin: 07-14.04.2015
Cena za osobę dorosłą od 1550 PLN

Ceny:
– przelot – 1550 PLN/osoba
– zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju Standard Plus – 195 EUR/osoba
– zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju Standard – 170 EUR/osoba
– pakiet nurkowy standardowy – 180 EUR/osoba.

W cenie przelot + zakwaterowanie:
– przelot na trasie Warszawa – Sharm el Sheikh – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi i paliwowymi
– transfery
– zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym wybranej kategorii
– śniadania
– opieka polskiego instruktora (leci razem z grupą)
– ubezpieczenie turystyczne.

W cenie pakietu nurkowego standardowego:
– 10 nurkowań z brzegu
– butle
– balast
– przewodnik
– transfery
– NITROX 32

Dodatkowe opłaty:
– wiza egipska (w przypadku pobytu tylko w Dahab wizy nie trzeba kupować) – 25 USD/osoba
– pozostałe posiłki
– napoje do posiłków
– zwyczajowe napiwki
– wycieczki fakultatywne
– inne osobiste wydatki.

Przykładowe miejsca nurkowe:

THE BELLS
Przepiękna ściana, na północ od Blue Hole, z mnóstwem przewisów i jaskiń pełnych barwnych miękkich korali. Wejście przez wąską szczelinę w rafie z możliwość opuszczenia się krótkim kominem do 30 m. Zazwyczaj stąd dopływa się do Blue Hole z zewnętrznej strony.

BLUE HOLE
Słynna stumetrowa przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymią bramą na głębokości poniżej 53 m.

CANYON
Słynny kanion, ok. 80 m od brzegu, zaczynający na głębokości 15 m małym sklepieniem pełnym szklanych rybek. Jego ściany dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia. Kanion konczy się małym oknem na głębokości 52 m.

CANYON CORAL GARDEN
Przepiękny koralowy ogród na prawo od Canyonu. Na głębokości 20 m następuje załamanie i bogata ściana rafy opada w głębiny.

ABU HELAL – LITTLE CANYON
Większa piaszczysta laguna okolona wysepkami koralowych pinakli, miejscami przepiękne ogrody, kiedyś częste spotkania z murenami, płaszczkami i żółwiami. Dalej od brzegu zaczyna się na głębokości 40-50 m wąski Little Canyon, ciągnący się ponad 1 km równolegle z wybrzeżem.

EEL GARDEN
Piaszczyste zbocze pokryte setkami węgorzyków wystających z piasku i kołyszących się z falowaniem. Dookoła naprawdę piękna, żywa rafa w formie pionowej ściany. Kiedyś tu były codziennie barakudy.

LIGHTHOUSE
Dobre miejsce do rozpoczęcia nurkowań i na nurkowanie nocne, łatwo dostępne wprost z plaży przed bazą. Mniejsza koralowa ściana przechodzi w piaszczysty stok z labiryntem ogromnych skał. I tu można spotkać ciekawe ryby lub żółwia.

ISLANDS
Zapewne najpiękniejsze miejsce, jeśli chodzi o korale. Dwie podmorskie wysepki a wokół nich istny koralowy ogród, z przejściami niby w labiryncie. Spokojniejsza laguna zamieszkiwana przez stado młodych barakud. Bardzo atrakcyjne miejsce, godne polecenia.

THE CAVES
Dwie duże groty pod wybrzeżem, dookoła trochę korali. Obok nich mała i długa na ok. 10 m jaskinia. W okolicy mniejsze koralowe ściany.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl