Nurkowanie z Polakami – Czarnogóra – 15-22.07.2017

nurkowanie czarnogóra

Termin: 15-22.07.2017

Cena:

 • Lot z Warszawy: ok. 1200 zł
 • Nocleg w apartamencie: od 200 Euro do 260 Euro – bez wyżywienia
 • Nurkowanie, Canyoning i Rafting: 400 Euro.

Nazwę Montenegro nadali temu miejscu Wenecjanie pod wpływem widoku, który zobaczyli po przybyciu na tutaj, surowe góry położone w głębi lądu bardzo ostro kontrastowały z wodami Adriatyku. Jej sąsiadami są Serbia, Bośnia, Hercegowina, Kosowo, Chorwacja oraz Albania. To perełka pełna skarbów, a już sam widok surowych gór, które jakby wyrastają z morskich głębin robi wrażenie. Kraj ten scala w sobie zalety Bałkanów i jednocześnie sprawia, że chce się tu wracać i wciąż na nowo poznawać różne jego twarze.

Czarnogóra to bardzo młode państwo. Powstało 3 czerwca 2006 roku po odłączeniu się od Serbii. Jest bardzo atrakcyjnym, a przede wszystkim nie do końca odkrytym regionem, gdzie turystyka nie rozwinęła się jeszcze w pełni. Powierzchnia Czarnogóry jest niewielka, można ją porównać do wielkości województwa podkarpackiego. Kraj może się poszczycić całym mnóstwem zabytków, z których wiele znalazło są na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Czarnogóra leży w rejonie trzech stref klimatycznych, na północy i wschodzie jest strefa kontynentalna, nad Adriatykiem – śródziemnomorska a na terenach obejmujących góry – strefa górska. W strefie śródziemnomorskiej średnie temperatury w miesiącach letnich dochodzą do 30 stopni, natomiast zimą osiągają 9 stopni. W strefie klimatu kontynentalnego temperatury są niższe latem dochodzą do 27 stopni, zimą 5 stopni. W rejonach górskich lato jest zdecydowanie łagodniejsze a temperatury nie przekraczają 23 stopni.

Milocer:

nurkowanie Czarnogóra

Niegdyś miejsce wypoczynku słynnej dynastii Karadjordjevićów, dziś można podziwiać ich letniskową willę, w której obecnie znajduje się luksusowy hotel. Tereny zielone przyprawiają o zawrót głowy bogactwem subtropikalnej roślinności. Wymarzone miejsca na spacery. Miejsce, gdzie można poczuć dotyk natury. Do relaksu zachęca piaszczysta plaża, a rozciągający się na powierzchni 18 ha las będzie świetnym miejscem dla zmęczonych słońcem. W pobliżu znajdują się kurorty i atrakcje takie jak: Budwa, Bečići czy Sveti Stefan.

Nocleg:

Villa Zaduzbinar – apartamenty oddalone 2 min. od centrum nurkowego. Wszystkie wyposażone w klimatyzacje i darmowe WiFi :). Każdy apartament ma aneks kuchenny oraz prywatną łazienkę i telewizor.

Rodzaj Apartamentu Max. liczba osób Cena za apartament za noc
Jedna sypialnia z balkonem 3 85 Euro
Potrójne studio z balkonem 3 95 Euro
Dwie sypialnie z balkonem 4 130 Euro
Apartament Duplex 6 160 Euro
Apartament Dublex 5 145 Euro

Program:

 1. dzień – Wylot z lotniska im. Chopina w Warszawie. Wylot godz. 14.00. Zbiórka w hali odlotów na 2h przed wylotem. Lot bezpośredni do Podgoricy (ok. 2 godziny). Transfer z lotniska i zakwaterowanie.
 2. dzień – 5 dzień: Nurkowania dla poziomu min. AOWD – jest na miejscu możliwość zrobienia kursu AOWD i DEEP.

Osiem różnych nurkowisk:

Wrak Tihani – Austriacko-Węgierski parowiec Tihany zbudowany w 1908 roku w Trieste (długo ść 45.40 m, szerokość 5,75 m, wyporność 204 tony). Głównym zadaniem Tihany był transport paliwa i węgla. 12 lutego 1971 roku Tihany przewrócił się z powodu złej pogody i problemów z nawigacją. Akcja ratunkowa niestety się nie powiodła i statek zatonął tuż przy wyspie Mamula.
Wrak Patrolac – zbudowany w 1952 roku dla marynarki wojennej Jugosławii. We wczesnych latach 80-tych łodzie tego typu były rozbrajane. Statek patrolowy został zatopiony podczas ćwiczeń wojskowych w których był celem. Trafiony przez  pocisk zatonął z zatoczce Zanijice.

czarnogóra nurkowanie

Jaskinia Slatka Pecina – położona pomiędzy przylądkiem Platamuni i Bigovo. Wejście do jaskimi znajduje się na głębokości 15m, główna sala jaskini jest ogromna  i bardzo interesująca do odkrywania. Podążając w lewo kończymy nurkowanie kończy się w kieszeni powietrznej wciętej głęboko w ląd. Fantastyczna akustyka sali z czystym powietrzem jest niezapomnianym przeżyciem.

7

Jaskinia Krekavica – tak naprawdę jest kawerną z maksymalną głębokością 35m. Ściany jaskini usiane są głębokimi pęknięciami, w których spotkamy ławice wielu gatunków ryb. Dno zapełnione jest ogromnymi skałami z wąskimi tunelami za nim.
nurkowanie czarnogóra
Jaskinia Poseidonov Grad – podwodny kompleks jaskiń i tuneli. Nurkowanie tutaj odbywa się w dryfcie aby odkryć jak najwięcej królewskiego miasta Poseidona. Nurkowanie kończy się  w kieszeni powietrznej w głębi lądu.

nurkowanie czarnogóra

Rafa „Tunnels” – Jest to rafa z dwoma bardzo interesującymi tunelami. Miejsce nurkowe jest częścią wyspy Sveti Nikola i znajduje się tylko 10 min. płynięcia łodzią od centrum nurkowego. Pomimo niewielkiej głębokości (12m) jest to jedne z ulubionych miejsc nurkowych w okolicy. Poza dwoma poziomymi tunelami jest tutaj także mała jaskinia, która jest idealnym dodatkiem do tego dynamicznego nurkowania.

Kanion „Sirena Hole” – Pionowy kanion zaczynający się na głębokości 2 m, a kończący się na głębokości 31 m. Miejsce nurkowe odpowiednie dla nurków z bardzo dobrą pływalnością.

Dzień 6: Canyoning

Canyoning jest połączeniem wędrówki w dzikim krajobrazie, z pływaniem w rzece i skakaniem z wodospadu. Nauczysz się podstawowych technik zanim doświadczysz skakanie z klifu do naturalnych basenów, zjazdów z 8 wodospadów i 4 godziny pełne adrenaliny w kanionie Medjurjec. Jest to idealna przygoda dla początkujących. W cenie jest podstawowe szkolenie, skafander, buty i cały sprzęt zabezpieczający, asysta instruktora oraz transfer.

nurkowanie czarnogóra

Dzień 7: Rafting

Punkt obowiązkowy aktywnego wypoczynku w Czarnogórze. Rafting jest szansą na poczucie i obserwacje najpiękniejszej natury jaką możemy sobie wyobrazić, czyli scenerię najgłębszego kanionu w Europie – kanionu rzeki Tara.

nurkowanie czarnogóra

Dzień 8: powrót do Polski.

Wylot 16:35 – 18.35

Cena zawiera:

 • Logistyka wycieczki, jej przygotowanie i realizacja
 • Bilet lotniczy: Warszawa- Podgornica (Linie lotnicze LOT)
 • Ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro)
 • Opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcji
 • Noclegi w wybranym apartamencie.

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia (poza śniadaniem i lunchem 7 dnia)
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,