Cypr – Ayia Napa

3Proponujemy nurkowania w rejonie Ayia Napa

Cypr posiada wszystko, czego nurek potrzebuje – perfekcyjna kondycja morza, do penetracji podwodne wyspy, jaskinie i rezerwaty ryb, można też odnaleźć dające dreszczyk emocji wraki, są świetne centra nurkowania z instruktorami.
Dla osób pragnących podwodnej przygody, coraz ciężej jest znaleźć miejsce, które nie zostało jeszcze tknięte przez ludzką ewolucję, gdzie można odnaleźć dziwne a zarazem piękne stworzenia, które można swobodnie podglądać w ich naturalnym środowisku.

Podwodne wyspy, jaskinie i rezerwaty ryb
Cypr posiada wszystko, czego nurek potrzebuje – perfekcyjna kondycja morza dla początkujących nurków, jest to jedno ze szczytowej dziesiątki miejsce na świecie, gdzie nurkując można odnaleźć dające dreszczyk emocji wraki, znajdują się tu centra nurkowania z instruktorami oraz technicznymi specjalistami w tej dziedzinie.
Dla marzących o chwilach zachwytu nurkując Cypr jest także dobrym miejscem. Każde przybrzeżne miasto posiada różnorodne punkty do nurkowania, aby ustosunkować się do różnych poziomów doświadczenia i gustów, poczynając od wodnych jaskiń i rezerwatów ryb do wraków i podwodnych wysp. Idealnym czasem do nurkowania na Cyprze są miesiące letnich wakacji, od maja do października, kiedy temperatura wody może sięgać nawet do 27 ° C.

Wrak Zenobia – dla zaawansowanych

Główną atrakcją dla zaawansowanych nurków jest wrak Zenobia – prom szwedzkiej konstrukcji o wadze 10,000 ton, który zatonął na wybrzeżu Cypru podczas pierwszej wyprawy w czerwcu 1980 roku. Od tego czasu, Zenobia została chronionym artefaktem i teraz służy jako urzekające miejsce do zabaw dla zapalonych nurków wraków z całego świata. Większość szkół nurkowania oferuje półdniowe nurkowe wyprawy na Zenobię. Pakiety obejmują najczęściej: przewodnika, sprzęt, transfer hotel, 2 nurkowania oraz lunch. Dla tych, którzy są mniej zainteresowani strukturą Zenobii, środowisko dookoła wraku ma do pokazania piękne obrazy. Gąbczaste koralowce rosną na zardzewiałym statku skrywającym ukryte niebezpieczeństwa, w pobliżu przepływają różnorodne wielkie ryby.

Nauka nurkowania

Na wyspie zejścia plaż są stopniowe i delikatnie opadające, brak niebezpiecznych drapieżników morskich pozwala skoncentrować się początkującym nurkom na nauce i doskonaleniu swoich umiejętności. ;-)

Polecane miejsca do nurkowania:

  • Wrak Zenobia – słynny na całym świecie
  • Akrotiri – rezerwat ryb
  • Latchi-Polis-Akamas Penisula – rafy, ściany i jaskinie, żółwie
  • Cyclops Bay – rafy, teren ośmiornic
  • Caves – jaskinie (Cape Greko) – dziury, tunele oraz nawisy

 

Rodzaj nurkowania

Cena w Euro

1 nurkowanie z pełnym sprzętem

50

2 nurkowania z pełnym sprzętem (tego samego dnia)

80

1 nurkowanie butla + balast

40

2 nurkowania butla + balast (tego samego dnia)

60

6 nurkowań z pełnym sprzętem

220

6 nurkowań butla + balast

160

Nurkowanie na wraku Zenobia

25

Nurkowanie Nocne

20

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,