Cypr – Limassol

Proponujemy kursy i nurkowania w 5* centrum nurkowym, które znajduje się w miejscowości Limassol. Założone w 1993, dba zarówno o jakość usług jak i jakość obsługi klientów. Oferuje szeroki wybór safari nurkowych, kursów PADI zarówno dla początkujących jak i instruktorów. Centrum posiada klimatyzowaną salę, gdzie przeprowadzane są lekcje.

W centrum nurkowym sezonowo pracuje polski instruktor (obsługa na potwierdzenie), a na stałe wśród pracowników jest osoba, która w podstawowym zakresie porozumiewa się w języku polskim.

PADI dla początkujących Cena* Czas trwania kursu
Nurkowanie z brzegu 65 EUR 2 1/2 h
Nurkowanie z łodzi 90 EUR 3 h
Bubblemaker (8-10 lat) 65 EUR 1 h

*Cena zawiera pełny sprzęt

Kursy PADI

Cena* Czas trwania

Scuba Diver

245 EUR

2 Dni

Open water Diver

365 EUR

3-4 Dni

Adventure Diver

240 EUR

1-2 Dni

Advanced Open Water Diver

320 EUR

2-3 Dni

Rescue Diver

360 EUR

3-4 Dni

Pakiety nurkowe

Butle i wagi

Pełny sprzęt

2 nurkowania

85 EUR

95 EUR

4 nurkowania

160 EUR

170 EUR

6 nurkowań

210 EUR

240 EUR

Safari


Butle i wagi

Cały sprzęt

Dla nie nurkujących

Larnaka (Zenobia)

110 EUR

130 EUR

55 EUR

Ayia Napa / Cape Greco

110 EUR

130 EUR

50 EUR

Paphos

110 EUR

130 EUR

50 EUR

Miejsca nurkowe

ZENOBIA
Statek Zenobia został zbudowany w Szwecji i został dostarczony do właścicieli w 1979. Opuściła Malmo w Szwecji na dziewiczy rejs, zmierzając do Tartous. 4 maja 1980 zostały załadowane 104 ciężarówki, przepłynęła przez cieśninę Gibraltar 22 maja 1980. W drodze do Aten kapitan zwrócił uwagę na problem z sterowaniem. Podczas kontroli stwierdzono uszkodzenie spowodowane nadmiarem wody, , która została pompowana do zbiorników balastowych, ta została wypompowana, a ona następnie wyruszył do Laranki przedostatniego przystanku, przed dotarciem do Syrii. 2 czerwca 1980, inżynierowie odkryli, że skomputeryzowany system pompowania pogorszył się. 4 czerwca Zenobia została odholowana do portu w Larnace, aby zapobiec powiększaniu uszczerbku, pozostała na kotwicy około 1,5 – 2 km od brzegu. Około 02:30, 07 czerwca 1980, Zenobia wywróciła się i zatonęła w Zatoce Larnaka na głębokość około 42 metrów (138 stóp), z szacunkowym towarem o wartość 200 mln zł. Według legendy, właściciele Zenobi nigdy nie otrzymali pieniędzy z odszkodowania. Wrak stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc nurkowych dla gości przyjeżdżających na Cypr i został wpisany na listę 10 najlepszych miejsc nurkowych The Timesa w marcu 2003.

Limassol – drugie największe miasto na Cyprze.
Cooper Wreck
Brytyjski Man’O’War rozbił się na rafie na zachodnim krańcu Półwyspu Akrotiri. Jaskinia Archway oraz wiele gatunków ryb. 9 metrów

Akrotiri Fish Reserve
Niesamowita interakcja z lokalnym życiem morskim. Bardzo płytkie nurkowania odpowiednie dla wszystkich nurków. Znajdziesz tu również ośmiornice. 9 metrów

Pharses II Wreck
Statek towarowy, leżący na prawej burcie. Możesz obserwować tu niesamowite życie morskie. 21 metrów

Three Stars Wreck
Ten statek zapalił się i osiadł na mieliźnie w 1972 roku. Jej częściowo zanurzony, zaledwie 7 metrów od wody, kilka bardzo bezpiecznych wejść.

Big Country
Wielopoziomowe miejsca z wieloma jaskiniami, bardzo duże głazy a niektóre nawet na 12 metrów wysokości. Możesz tu podziwiać grouper, węgorze, ośmiornice. największa głębokość 23 metrów.

M.v. Habe Wreck
Bardzo dobry wrak treningowy dla początkujących. Barka jest częściowo zanurzona przed portem w Limassol. 9 metrów.

Twin Rocks
Dwie duże skały wystające z wody z głębokości 21 metrów. W otoczeniu wiele jaskiń.

Sharks Cove
Nie panikuj… tak zatoczkę zwykli nazywać rybacy, rekinów nigdy tu nikt nie spotkał. Spektakularna zatoka półwyspu Akrotiri. Nurkowania zaczynają się i kończą w zalanym tunelu. 12 metrów.

Tombs
Bardzo blisko brzegu jest seria jaskiń stworzonych przez człowieka, które przypominają starożytne grobowce. 12 metrów

Caverns and Caves
100 metrów od brzegu na głębokości 14 metrów znajdą Państwo wiele ciekawych jaskiń na dużej rafie.

Region Cape Greco
Cape Greco znane również jako Cavo Greco jest to przylądek w południowo-wschodniej części wyspy. Na południowym krańcu zatoki Famagusta. Leży między Ayia Napa i Protaras – dwoma popularnymi ośrodkami wypoczynkowymi. Odwiedzany przez wielu turystów ze względu na naturalne piękno. Z wysokich punktów na klifie, można zobaczyć niesamowite widoki na morze. Według miejscowej legendy jest domem „morskiego potwora Ayia Napa”.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,