Rodzinny wyjazd nurkowy z Jogą, Chorwacja 2017 – 29.07-12.08

młody nurek, chłopiec w wieku szkolnym-podstawówkowym, wynurzający się z wody

Termin: 29.07.2017-12.08.2017

Cena: od 280 EUR

Obóz nurkowy dla dzieci i rodziców w słonecznej Chorwacji! Dla tych, którzy nie chcą nurkować, już kolejny raz proponujemy zajęcia jogi, które podczas wyjazdu w 2016 roku okazały się strzałem w dziesiątkę!.

Molunat jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym Chorwacji. Położony jest 20 km na południe od Cavtat, w zatoce utworzonej przez półwysep Gora od Molunta. Jest to mała osada turystyczna i rybacka, idealnie nadająca się na spokojne rodzinne wczasy z dala od miasta. Można tutaj podziwiać naturalne piękno przyrody, piaszczyste plaże, lasy sosnowe oraz wspaniałe lazurowe morze. Wokoło wszechobecny jest aromat ziół śródziemnomorskich, owoców cytrusowych i fig.

Największym atutem miejscowości jest brak mariny, sklepów z upominkami i tandetnymi zabawkami. Można tu spędzić naprawdę rodzinne wakacje, rodzice jednak znajdą czas dla siebie, bo duża liczba dzieci podczas każdego z naszych wyjazdów sprzyja ich wspólnym zabawom, bez absorbowania dorosłych przez całą dobę. Polecamy zabrać dzieciom hulajnogi, bo to preferowany przez nie środek przemieszczania się po miasteczku.

W miejscowości są dwie restauracje oraz sklep spożywczo – przemysłowy, bardzo dobrze zaopatrzony. 5 km od Molunatu znajduje się niewielkie przejście graniczne chorwacko – czarnogórskie. Od przejścia już tylko kolejne 3 km do dużego hipermarketu, obok którego jest kilka restauracji. A kawałek dalej jest już Herceg Novi, z urokliwą starówką i straganami z owocami i warzywami, ładniejszymi i tańszymi, niż w Chorwacji.

Molunat jest idealnym miejscem dla turystów poszukujących aktywnych form wypoczynku, takich jak nurkowanie, wędkowanie, żeglarstwo oraz jazda na rowerze górskim. Ponieważ w okolicy nie występują chłodne wiatry, sezon kąpielowy w Molunat zaczyna się już na początku maja, a woda w morzu jest ciepła aż do końca października.

Po raz kolejny postanowiliśmy zadbać bardziej o osoby nienurkujące, a chcące aktywniej spędzić wakacje. Rano i wieczorem prowadzone będą zajęcia z jogi, na które uczęszczać mogą osoby zupełnie początkujące, jak i zaawansowane. Zajęcia poranne odbywają się w porcie, gdzie jest przyjemny cień i morska bryza, a po południu spotykamy się na zadaszonym tarasie jednego z obiektów, z którymi współpracujemy. Spotkania prowadzone są przez Wiktora Morgulca, dyplomowanego nauczyciela jogi wg metody B.K.S Iyengara. Tutaj można poczytać więcej o doświadczeniu Wiktora i jego szkole jogi: www.morgulec.com

osoby uprawiające jogę w doku, nad wodą.

AKADEMIA ASAN
Metoda Iyengara
Joga, której nauczamy, to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące.

Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.
Każda sesja kończy się pozycjami relaksowymi.

Joga dla kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców.
Sesje dla osób początkujących i dla zaawansowanych.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl