Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecamWyprawa na Borneo, wyspę Pulau Weh i do Singapuru 15-31 lipca 2017

1

Śladami naszych podróży z 2015 i 2016, zapraszamy na wyprawę do Indonezji, do dżungli Borneo, nurkowania na wyspie Weh i zwiedzanie Singapuru! Nasza wyprawa przeznaczona jest dla każdego – zarówno nurków, jak i osób nienurkujących, a chcących posmakować egzotyki tropików, a potem odpocząć i wyciszyć się na pięknej, niezatłoczonej i niezurbanizowanej wyspie. Wyjazd to świetny pomysł dla całych rodzin, nikt się nie będzie nudził. Ale też nie będziemy spędzać czasu nad basenem w luksusowym hotelu, serwującym trzy posiłki dziennie – zamiast tego stawiamy na bliskość natury i rozsądną cenę niezwykłej wycieczki wychodzącej poza utarte turystyczne szlaki.

Cena wyjazdu:
– osoba nurkująca 6000,00 PLN + przelot międzynarodowy
– osoba nienurkująca 4900,00 PLN + przelot międzynarodowy

Borneo to ciągle jedna z najdzikszych wysp świata, w wielu miejscach zachowała się tam dziewicza tropikalna dżungla i jej unikalna fauna. Plan naszej wyprawy przewiduje 4-dniowe safari na tradycyjnych tubylczych łodziach „klotok”, w czasie którego pływać będziemy rzekami ogromnego (liczącego ponad 4000 km2) parku narodowego Tanjung Puting. Park jest ostoją setek orangutanów, 6 innych gatunków małp, niezliczonych egzotycznych ptaków, gadów i owadów.

W czasie safari będziemy odwiedzać stacje, w których strażnicy parku dokarmiają orangutany (często zbliżają się one do ludzi na odległość wyciągniętej ręki!), oraz robić wycieczki po dżungli. Będziemy mieli okazję popatrzeć jak świt wstaje nad tropikalnym lasem przy akompaniamencie wycia gibbonów, robić dzienne wycieczki przez ledwie widoczne ścieżki w gęstej dżungli i nocne wyprawy na poszukiwanie polujących tarantul. Spać będziemy na łodziach pod otwartym niebem, odgrodzeni od odgłosów dżungli i latających świetlików tylko siatką moskitiery. Kilka fotografii powyżej i poniżej ilustruje nasze przeżycia z podobnych wypraw wiosną 2015 i latem 2016.

Po wyprawie na Borneo polecimy nurkować na wyspie Weh („Pulau Weh”) na północnym czubku Sumatry. Wyspa oferuję najpiękniejsze nurkowania w tej części Indonezji, a ciągle oparła się rozwojowi masowego ruchu turystycznego – jest cicha i spokojna, 40% powierzchni wyspy i otaczających ją raf to rezerwat przyrody. Oprócz nurkowań na pięknych rafach, na których wśród żółwi i ławic egzotycznych rybek można trafić też na wielkie morskie stworzenia, manty i głowogony, jest to też świetne miejsce dla rodzinnego wypoczynku – ciepłe morze, piękna piaszczysta plaża, brak wielkich ośrodków turystycznych, bungalowy wśród palm, wycieczki po dżungli i do kraterów wygasłych wulkanów. Aktywne wulkaniczne fumarole można też zresztą zobaczyć pod wodą! Na wyspie Weh jeszcze nie byliśmy, więc fotki poniżej, robione latem 2016, są z podobnej w charakterze wyspy Tioman w Malezji.

Ostatnie dni wyjazdu spędzimy zwiedzając Singapur, miasto jest po prostu fantastyczne – Marina Bay Sands, Ogrody Botaniczne, Chinatown, Singapore Flyer, Orchard Street, Oceanarium, Universal Studios, Zoo, Financial District – nie starczy nam pewnie czasu i sił żeby wszystko warte zobaczenia odwiedzić! Na zachętę, poniżej znów parę fotek z sierpnia 2016.

Proponowany ramowy program wyjazdu:
(pewne zmiany mogą jeszcze nastąpić, także na życzenie uczestników)

Proponowane przeloty: (do modyfikacji jeżeli pojawia się jakieś promocje)

15 lipca:
Warszawa – Doha – Jakarta 18:05 – 15:40 + 1 (przylot 16 lipca)

31 lipca: Singapur – Doha – Warszawa 02:25 – 13:25

Dzień 1, 15 lipca 2017
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i popołudniowy lot do Dżakarty.

Dzień 2, 16 lipca 2017
Lądowanie po południu w Dżakarcie. Noc w hotelu w pobliżu lotniska, chętni mogą się wybrać na wieczorne zwiedzanie Dżakarty.

Dzień 3, 17 lipca 2017
Poranny lot do Pangkalanbuun na Borneo (9:15-10:20). Transfer do portu w Kumai i zakwaterowanie na łodziach „klotok”. Płyniemy do parku Tanjung Puting, nocleg już w dżungli na rzece w parku Tanjung Puting.

Dzień 4 – 6, 18 – 20 lipca 2017
Rzeczne safari po parku narodowym Tanjung Puting. Wycieczki do stacji karmienia orangutanów, spacery przez dżunglę, o świcie, w dzień i w nocy. Okazje do fotosafari i obserwacji tropikalnej dzikiej przyrody. Śpimy na rzece na pokładzie łodzi, pod gołym niebem i osłonięci tylko moskitierami. Ostatni nocleg 17.07 już na lądzie, w Pangkalanbuun.

Dzień 7, 21 lipca 2017
Dzień podróży – poranny przelot z Borneo do Dżakarty, stamtąd popołudniowy lot do Banda Aceh na Sumatrze. Noc w hotelu w Banda Aceh.

Dzień 8, 22 lipca 2017
Prom z Banda Aceh na wyspę Weh (9:30-10:30). Transfer do bazy nurkowej, zakwaterowanie w bungalowach, relaksowe popołudnie na plaży.

Dzień 9 – 12, 23 – 26 lipca 2017
Nurkowania i wypoczynek na Pulau Weh. Planujemy 2 nurkowania dziennie, łącznie 10 dziennych (minimum 8 z łodzi) i dodatkowo jedno nocne z brzegu. miejsca nurkowe nie wymagają długich rejsów. Zostaje dużo wolnego czasu na plażowanie, snorkeling, spacery po wyspie.

Dzień 13, 27 lipca 2017
Po 2 porannych nurkowaniach popołudniowy prom do Banda Aceh. Nocleg w w Banda Aceh.

Dzień 14, 28 lipca 2017
Przelot z Banda Aceh do Singapuru. Wieczorny spacer po mieście. Noc w hotelu w Singapurze.

Dzień 15-16, 29-30 lipca 2017
Zwiedzanie Singapuru, grupowo lub każdy we własnym zakresie, zależnie od preferencji – Marina Sands Bay, Ogrody Botaniczne, Chinatown, Singapore Flyer, Orchard Street, Oceanarium, Universal Studios, Zoo, Financial District, świątynie różnych religii. Noclegi w hotelu w Singapurze.

Dzień 17, 31 lipca 2017
Nocny odlot z Singapuru, po południu ok 13:30 już w Warszawie (zmiana czasu o 5 godzin). Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena wyjazdu:
– osoba nurkująca 6000,00 PLN + przelot międzynarodowy
– osoba nienurkująca 4900,00 PLN + przelot międzynarodowy

W cenie:

 • przeloty wewnętrzne i promy
 • 4-dniowe safari rzekami parku Tanjung Puting na Borneo (na safari pełne wyżywienie)
 • zakwaterowanie w hotelach w czasie podróży i w bungalowach na wyspie Weh
 • nurkowania według programu (w sumie 10 nurkowań dziennych i 1 nocne)
 • opieka miejscowych przewodników nurkowych
 • opieka polskiego instruktora (leci razem z grupą)

Dodatkowe opłaty:

 • przelot międzynarodowy Warszawa–Dżakarta i Singapur-Warszawa – ceny wahają się od ok 2500 do 3600,00 PLN – cena zależy od momentu wykupienia biletu, promocji itp. – spróbujemy wyczekać odpowiedni moment.
 • poza safari na Borneo wyżywienie we własnym zakresie – w całej Azji są przyjemne i tanie lokalne knajpki, cena typowego obiadu czy kolacji rzadko przekracza 20,00 PLN (poza bardzo drogim alkoholem, w Indonezji i Malezji islam „miękko” zabrania picia alkoholu – tzn muzułmanin kupujący piwo ryzykuje grzywnę i chłostę, wyznawcy innych religii po prostu płacą za nie małą fortunę :-) )
 • drobne transfery z lotniska/na lotnisko, metro w Singapurze itp., osobiste wydatki.
 • wiele atrakcji w Singapurze wymaga biletów wstępu.
 • ubezpieczenie turystyczne lub nurkowe (zalecamy ubezpieczenie DAN!)
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , ,