Azory – Wyspa Faial

nurkowanie-na-azorachWyspy Azorskie – Portugalia – Wyspa Faial

Wyspa Faial jest częścią Grupy Centralnej z archipelagu, około 66 mil od Terceira, 4,5 mil od Pico i 11 mil od S. Jorge. Powierzchnia wyspy to około 67 mil kwadratowych (173 km2).  Wyspa ma około 15.000 mieszkańców, a jego główna  siedziba komunalna znajduje się w mieście Horta. Różne odcienie niebieskiego zdobią domy, pola i dzielenia linii na trasach, dając Faial nazwą Blue Island.

Faial była świadkiem wielu bitew morskich. Z wyspy można dostrzec kolejną wyspę Azorów- Pico.
Wyspa to plaże z miękkiego piasku…

Na wyspie organizowany jest festiwwal “Semana do Mar” lub Tydzień Morza, który rozpoczyna się w pierwszą niedzielę sierpnia, organizowany jest przez różne instytucje związane z uprawiania sportów wodnych i turystyki. Obejmuje on cały wachlarz działań związanych z morzem, jak również innych wydarzeń kulturalnych, a stał się sławny w skali międzynarodowej.

Baza nurkowa zlokalizowana jest na wyspie Faial w samym centrum azorskiego archipelagu. Ze względu na idealną lokalizację oraz profesjonalną obsługę z każdym rokiem zyskuje sobie coraz większą grupę klientów nastawionych na pełen wrażeń, nietypowy wypoczynek w zgodzie z naturą.

Oferuje ona swoim gościom szeroki wachlarz atrakcji: obserwacje wielorybów i delfinów, pływanie z delfinami w otwartym akwenie, nurkowanie oraz wycieczki łodzią na pozostałe wyspy wchodzące w skład archipelagu Azorów, głównie na wyspy Pico i Sao Jorge. Baza dysponuje trzema łodziami, które pływają pomiędzy wyspami Faial, Pico i S.Jorge, umożliwiając obserwację wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Wczesnym rankiem dawni wielorybnicy (obecnie wielorybnictwo jest zakazane) namierzają miejsca przebywania zwierząt do których Norberto zabiera następnie swoich gości z niemal 100% pewnością spotkania tych imponujących stworzeń. Wyprawy odbywają się 2 razy dziennie i trwają ok. 3-4 h. Pływanie z delfinami uzależnione jest natomiast od warunków pogodowych i ogólnej dyspozycji delfinów w danym momencie i ich chęci do współpracy. Jeśli podstawowe warunki są spełnione z uszanowaniem woli delfinów, czeka nas niezwykła możliwość obcowania z delfinami w ich naturalnym środowisku.

Norberto jest niezwykle dumny ze swojego pochodzenia i swoją miłością do wysp stara się zarazić każdego z gości, między innymi serwując zupę rybną czy częstując rewelacyjnym winem z wyspy Pico. Wszystkich swoich gości traktuje jak przyjaciół i zapewnia im najlepszą opiekę zarówno na łodzi, jak i poza nią.

Opis zakwaterowania:

Vila zlokalizowana jest na wzgórzu Lomba, w bardzo spokojnej i zacisznej okolicy około 5 minut drogi od stolicy wyspy Faial – Horty. Dzięki idealnemu usytuowaniu goście mogą delektować się przepięknym widokiem na wyspę Pico i jeden z najwyższych wulkanów na Azorach.

Wyżywienie: właściciele, z pochodzenia Holendrzy serwują codziennie swoim gościom kontynentalne śniadanie a w razie potrzeb (wyrażonych odpowiednio wcześniej) również obiadokolacje.

Informacje o pokojach: pokoje są przestronne, wszystkie wyposażone w wielkie dwuosobowe łoża. Na parterze 3 pokoje 2-osobowe wyposażone w łazienkę z wanną lub prysznicem. Na piętrze 3 pokoje 2-osobowe z jedną wspólną łazienką, doskonałe dla grupy znajomych lub rodzin.

Cennik wyjazdu:

Zakwaterowanie w willi wraz ze śniadaniem – cena za tydzień:
– 228 euro za 1 osobę w pokoju 2-osobowym, pokój z dzieloną łazienką
– 298 euro za 1 osobę w pokoju 2-osobowym, pokój z własną łazienką o podwyższonym standardzie

Przelot ok. 2500 PLN (wyceniamy w momencie zgłoszenia)

Nurkowanie:

cena za 1 nurkowanie 40 euro
cena za pakiet 10 nurkowań 330 euro

Cena zawiera: butle z powietrzem, balast, przewodnika nurkowego.
Cena za wypożyczenie jacketu lub automatu lub pianki – 15 Euro za sztukę za dzień.

Obserwacje wielorybów i delfinów z łodzi:

cena/os 57 euro
cena (przy grupie 4-9 os.) 55 euro
cena (przy grupie> 10 os.) 48 euro
cena za dziecko (5-12 lat) 38 euro

Pływanie z delfinami w otwartym akwenie:

cena/os (min 3 osoby) 65 euro
cena (przy grupie 4-6 os.) 60 euro

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,