Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecam



Wyprawa z Polakami na Antarktydę 26.12.2016 – 24.01.2017

whale2Antarktyda to jeden z najtrudniej osiągalnych i najbardziej egzotycznych rejonów świata. Niełatwo się tam dostać, ale przeżycia trudno porównać z czymkolwiek innym, na lądzie, na morzu i pod wodą – niewielu jest ludzi którzy mogą się pochwalić rejsem z przylądka Horn przez cieśninę Drake’a, pochodzić lodowcach i dziewiczych górach na najtrudniej osiągalnym kontynencie i oglądać pingwiny  i wieloryby, z powierzchni i spod wody! To raj dla żeglarzy, nurków, górołazów i  fotografów.  Chcielibyśmy więc zebrać przyjaciół na  wyprawę nurkową zimą 2016/17 (termin odległy, bo to nie jest proste przedsięwzięcie, które da się zorganizować szybko).

Termin wyprawy: 26.12.2016 – 24.01.2017
Cena za osobę od (bez przelotu do Uszuaia): 24800 PLN

To nie jest nurkowy urlop, tylko prawdziwa wyprawa! Popłynęlibyśmy polskim jachtem „Selma”, który od lat żegluje po tych wodach (i nie tylko, pływa od północnego do południowego Koła Polarnego). Jest to dzielna jednostka z bardzo doświadczoną załogą, specjalnie przystosowana do żeglugi w trudnych warunkach, wśród lodu i w trudnym klimacie, ma też wyposażenie potrzebne nurkom. Ale nie jest to hotelowa łódź-safari z liczną obsługą noszącą butle i serwującą 4 posiłki dziennie – uczestnicy wyprawy są też załogą jachtu i biorą czynny udział w rejsie, pod kierunkiem kapitana i stałej załogi pełnią wachty na pokładzie i w kambuzie (doświadczenie żeglarskie nie jest konieczne, ale uczestnicy z takowym bardzo pożądani!). Za to również to my, uwzględniając warunki i rady załogi, mamy wpływ na cele i przebieg wyprawy.

Wyprawa w tak odległy rejon musi być długa – cały rejs potrwa 4 tygodnie. Pożeglujemy z Uszuaia na czubku Ameryki Południowej przez Cieśninę Drake’a na Szetlandy Południowe i dalej na nurkowania przy Antarctic Peninsula, po czym z powrotem do Ameryki.

Ramowy program wyjazdu:
Poniższy rozkład jest przybliżony – warunki pogodowe i lodowe mogą wymagać jego modyfikacji. W środku antarktycznego lata przy odrobinie szczęścia przesunięcia nie powinny być dłuższe niż dzień czy dwa. Ale, pełnej gwarancji nie ma, to jest koniec świata!

26 grudnia 2016
Wylot z Warszawy, dokładna data zależnie od rozkładu lotów w 2016.

27 grudnia 2016
Spotkanie w Uszuaia. Zaokrętowanie, zapoznanie z jachtem, podział zadań, ostatnie przygotowania.

28 grudnia 2016
Odprawa w Argentynie i jeżeli pogoda sprzyja, wypływamy!  Rejs do Puerto Williams (szkolenie z pracy na pokładzie), tam odprawa w Chile i na wody Antarktydy, wychodzimy na noc lub następnego dnia rano.

29 grudnia 2016
Dopływamy do przylądka Horn.

30 grudnia 2016 – 04 stycznia 2017
Przeprawa przez cieśninę Drake’a trwa zazwyczaj około 5 dni do Szetlandów Południowych, dzień dłużej do Antarctic Peninsula (w rejon wysp Melchiora między Anvers i Brabant).

04 – 15 stycznia 2017
Żeglujemy wzdłuż wybrzeży Antarctic Peninsula,12 dni nurkowych. Nurkujemy (z pontonów, z uwagi na temperaturę wody i trudne warunki maksimum 2 nurkowania dziennie). Miejsca nurkowe zostaną wstępnie zaplanowane, ale mamy dużo swobody i możemy zabawić się w odkrywców. Oprócz nurkowań robimy wycieczki na ląd i foto-safari na ptaki, pingwiny i foki. Czasu wystarczy – w styczniu jest dzień polarny!

16 – 22 stycznia 2017
Powrotny rejs do Uszuaia. Rejs trwa około 6-7 dni, ale być może Selma odpłynie nieco wcześniej, w zależności od okna dobrej pogody – wyjazd na ostatnią chwilę mógłby skończyć się spóźnieniem na lot. Wtedy w Chile będziemy też wcześniej, i możemy za to zanurkować w fiordach Ziemi Ognistej.

23 – 24 stycznia 2017
Powrotny lot do Polski. Pożegnanie i koniec wyprawy.

NOCLEG – Polski jacht Selma
Jacht SELMA to stalowy kecz, zaprojektowany przez znanego francuskiego konstruktora Georga Azueppe-Brennera, został zbudowany w stoczni CM Merret w Bretanii. Linie teoretyczne oparto na liniach znanego w tamtym czasie z prędkości i dzielności morskiej jachtu regatowego Kriter.
Selma posiada dwa niezależne stanowiska sterowania. Jedno umieszczone w kokpicie, drugie w wygodnej sterówce. Komora przeciwzderzeniowa w dziobie, odcinane drzwiami wodoszczelnymi forpik i maszynownia, oddzielony grodzią wodoszczelną achterpik, miękkie wejście w wodę stewy dziobowej dają bezpieczny jacht do żeglugi na daleką północ lub południe. Długie, rozwijane cumy pozwalają na cumowanie w nietypowych miejscach. Sonar pomaga w nawigacji na płytkich i słabo zmapowanych akwenach.

SELMA wyposażona jest w sprężarkę do napełniania butli nurkowych. Butle, ołów, automat, jacket, suchy skafander uzupełniają nurkowe wyposażenie jachtu.
Konstrukcja oraz wyposażenie sprawiają, że SELMA to dzielny jacht wyprawowy, przeznaczony do żeglugi w trudnych warunkach.

– długość kadłuba: 20,28 m
– szerokość: 4,95 m
– wysokość boczna: 3,96 m
– zanurzenie: 2,67 m
– materiał kadłuba: stal
– rok budowy: 1981
– ilość miejsc: 12
– typ ożaglowania: kecz
– ożaglowanie: żagle przednie na rolerach, grot, bezan, genaker, żagle sztormowe
– pow. całkowita: 162 m2
– pow. podstawowego kompletu: 210 m2
– pokład: winda kotwiczna Lofrans, kabestan centralny Barlow (napędzany przez coffee-grinder), kabestany w kokpicie (8 sztuk) Harken, Holmatro, kabestany pokładowe Barlow, Lewmar, Holmatro, ster strumieniowy
– silnik: Perkins 6.354M
– moc: 122 KM (89,5 kW)
– dwa alternatory 24V: 120A i 40A
– agregat prądotwórczy: 3,5 kVA
– elektrownia wiatrowa D400 Eclectic Energy

Termin wyprawy: 26.12.2016 – 24.01.2017
Cena za osobę od (bez przelotu do Uszuaia): 24800 PLN

W cenie:
– zakwaterowanie w dwuosobowych kabinach
– wyżywienie i napoje – ale gotujemy sami!
– nurkowania i opieka doświadczonego polskiego instruktora, z prawie z 100 nurkowań zalogowanych za północnym Kołem Polarnym
– rejs, żegluga, wycieczki, góry lodowe…

Dodatkowe opłaty:
– przelot Warszawa – Buenos Aires – Warszawa
– przelot wewnętrzny Buenos Aires – Uszuaia

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl